انتقال وجه به روش پرداخت سریع بدون تماس واید چگونه است؟

این قسمت، در بخش میانی صفحه اصلی (پرداخت) قرار گرفته است و با انتخاب این روش شما می‌توانید به فروشندگانی که در نزدیکی شما تا شعاع 50 متر قرار گرفته‌اند در کسری از ثانیه بدون تماس پرداخت کنید. برای پرداخت آیکن فروشنده را لمس کنید.

در صورت مشاهده نکردن فروشنده مورد نظر در صفحه اصلی گزینه “مشاهده همه” را لمس کنید تا لیست دیگر فروشندگان اطراف هم نمایش داده شود.

آیکن فروشنده مورد نظر را لمس کنید. سپس مبلغ مورد نظر برای پرداخت را وارد کنید و روی دکمه “تایید مبلغ” بزنید.

در این صفحه، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت، رسید تراکنش و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

دریافت وجه به روش پرداخت سریع بدون تماس واید برای فروشندگان چگونه است؟

پس از تکمیل کردن مراحل ثبت نام فروشنده و تایید “کارشناس پشتیبانی واید”، حساب فروشنده شما فعال خواهد شد. و امکان دریافت پول به روش “پرداخت سریع بدون تماس” را خواهید داشت. برای این منظور باید پذیرنده شما در حالت “فعال” قرار داشته باشد. دکمه فعال یا غیر فعال کردن پذیرنده در قسمت بالا و سمت راست لوگوی واید قرار دارد، با استفاده از  آن وضعیت پذیرنده شما فعال و غیر‌فعال خواهد شد.

پس از فعال کردن پذیرنده، باید حداکثر در شعاع 50 متری از موبایل مشتری قرار بگیرید، تا مشتری بتواند به شما پرداخت کند. پس از وارد شدن مبلغ توسط مشتری این تراکنش و مبلغ آن در لیست “تراکنش های در صف” نمایش داده خواهد شد.

پس از کامل شدن فر‌آیند پرداخت توسط مشتری، رسید تراکنش و جزئیات آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

ثبت نام فروشنده در واید چگونه است؟

بعد از نصب پلتفرم واید، شما وارد صفحه انتخاب نوع کاربری می‌شوید در این صفحه گزینه “فروشنده” را انتخاب، سپس دکمه “تایید” را لمس کنید.

بعد از انتخاب گزینه “فروشنده” و تایید، وارد صفحه ورود شماره موبایل می‌شوید شماره موبایلی که مالکیت آن به نام خودتان است را وارد و “تایید” نمایید.

سپس کد اعتبارسنجی که به شماره موبایل شما پیامک شده است را در این صفحه وارد و “تایید” نمایید.

در قسمت بعد در صورت دعوت شدن از طرف دوستان کد دعوتشان را وارد کنید. در صورت وارد کردن کد دعوت، پس از تکمیل پروفایل و انجام اولین تراکنش، جایزه نقدی دعوت به واید کیف شما و فرد دعوت کننده واریز خواهد شد. در صورت نداشتن کد دعوت هم دکمه “کد معرف ندارم” را بزنید.

پس از صحت سنجی موبایل، اطلاعات شناسنامه‌ای از قبیل نام و نام خانوادگی و جنسیت وارد نموده، سپس دکمه “تایید” را لمس نمایید.

در این صفحه، کد‌ملی خود را وارد کنید، سپس روی دکمه “تایید” بزنید. (لازم بذکر است که وارد کردن کد‌ملی متعلق به مالک سیم‌ کارت الزامی می‌باشد) 

پس از ورود اطلاعات شناسنامه‌ ای وارد صفحه انتخاب نوع کسب‌ و کار می‌شوید. در این صفحه، نوع کسب‌ و کار خود را از بین دسته‌بندی مشاغل معین کنید و نام کسب و کار یا فروشگاه خود را انتخاب و “تایید” نمایید.

به عنوان مثال، اگر شما صاحب مغازه سوپر مارکت هستید نوع کسب‌ و کار را “فروشگاهی” انتخاب کنید.

در این صفحه باید موقعیت مکانی و آدرس فروشگاه خود را مشخص کنید و بدين منظور ابتدا “مکان‌یابی از روی نقشه” را لمس کنید.

بر روی نقشه موقعیت مکانی فروشگاه خود را پیدا و مشخص کنید. سپس دکمه “تایید” را لمس کنید.

 پس از مکان‌یابی از روی نقشه در قسمت پایین صفحه،  آدرس پستی فروشگاه خود را کامل کرده  سپس دکمه”تایید” را لمس کنید.(لازم به ذکر است که ورود اطلاعات موقعیت مکانی و آدرس محل کسب برای فروشندگان واید الزامی است)

پس از مشخص کردن موقعیت مکانی و آدرس فروشگاه، وارد صفحه انتخاب رمز ورود می‌شوید. در این بخش در صورت تمایل می‌توانید یک رمز چهار رقمی برای ورود، معین کنید و در صورتی که نیاز به رمز ورود نداشتید گزینه “فعلاً نه” را انتخاب نمایید.

اگر مایل به فعال سازی حسگر اثر انگشت یا چهره هستید، پس از انتخاب رمز، حسگر گوشی خود را فعال نمایید. تا در ورودهای بعد بتوانید به کمک حسگر گوشی وارد واید شوید. لازم به ذکر است که استفاده از رمز عبور در واید اختیاری می‌باشد.

پس از تعیین رمزعبور، صفحه انتخاب عکس پروفایل نمایش داده می‌شود. که امکان بارگذاری عکس پروفایل از حافظه موبایل یا عکس جدید در آن گنجانده شده است.

 پس از انتخاب عکس، آن را در کادر معین شده قرار داده  و سپس “تایید” نمایید.

پرداخت قبض تلفن و تلفن‌همراه در واید چگونه است؟

در واید می توانید قبض تلفن ثابت و تلفن همراه خود یا دیگران را به سهولت پرداخت کنید. برای پرداخت قبض در منوی پایین به صفحه “سرویس‌ها” رفته و سپس  روی دکمه “قبض” بزنید.

در صفحه “قبض” برای ثبت قبض خود ابتدا دکمه “قبض جدید” را لمس کنید.

سپس نوع قبض خود را “تلفن/موبایل” انتخاب کنید.

در این صفحه، شماره تلفن یا موبایل مورد نظر خود را وارد کنید، همچنین در صورت داشتن قبض فیزیکی می‌توانید گزینه “اسکن بارکد” را لمس کرده و بارکد قبض را اسکن کنید. یا با لمس آیکن “مخاطبین” آن را از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید.

اگرهم قصد پرداخت قبض موبایل خودتان را داشتید، می توانید با استفاده از دکمه “سيم کارت” شماره موبایل خود را انتخاب کنید. 

پس از وارد کردن شماره، با روشن کردن کلید “ذخیره قبض” می‌توانید اطلاعات قبض را در واید ذخیره کنید. با ذخیره قبض نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات در ماه‌های آینده نیست. همچنین برای دسته‌بندی بهتر قبوض می‌توانید در قسمت پایین یک نام دلخواه هم برای قبض انتخاب کنید. سپس دکمه “استعلام قبض” را لمس کنید. 

در صفحه بعد، استعلام قبض شماره وارد شده به رویت شما خواهد رسید. برای پرداخت قبض یکی از گزینه‌های “میان‌دوره” یا “پایان‌دوره” را انتخاب کنید و روی دکمه “تایید و ادامه” بزنید.

در این صفحه، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت رسید پرداخت قبض و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

پرداخت قبوض شناسه‌دار (آب، برق و گاز) در واید چگونه است؟

در واید می توانید قبوض مختلف، مثل آب، برق، گاز و تلفن را به سهولت پرداخت کنید. برای پرداخت قبض در منوی پایین به صفحه “سرویس‌ها” رفته  و آیکن “قبض” را لمس کنید.

در صفحه “قبض” برای ثبت قبض خود ابتدا دکمه “قبض جدید” را لمس کنید.

سپس نوع قبض خود را از بین گزینه‌ها انتخاب نمایید.

در این صفحه، برای استعلام قبض،  ابتدا شناسه قبض را وارد کرده ، یا در صورت داشتن قبض فیزیکی می توانید گزینه “اسکن بارکد” را لمس نموده  و بارکد قبض را اسکن کنید. پس از وارد کردن شناسه قبض، با روشن کردن کلید “ذخیره قبض” اطلاعات قبض در واید ذخیره خواهد شد. با ذخیره قبض نیازی به وارد کردن اطلاعات شناسه قبض در ماه‌های آینده نیست. همچنین برای دسته‌بندی بهتر قبوض می‌توانید یک نام دلخواه نیز برای قبض خود انتخاب و سپس روی دکمه “استعلام قبض” بزنید.

در این صفحه، استعلام مبلغ قبض و مهلت پرداخت قبض وارد شده به رویت شما خواهد رسید. برای پرداخت قبض، با استفاده از دکمه “تاييد و ادامه” به مرحله بعدی پرداخت  بروید.

در این صفحه، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت رسید پرداخت قبض و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

شارژ سیم کارت اعتباری در واید چگونه است؟

خرید شارژ برای تلفن همراه یکی از خدمات پرکاربرد واید است. برای این کار از منوی پایین به صفحه “سرویس‌ها” رفته  و گزینه‌ی “شارژ” را  انتخاب  نمایید.

در صفحه “شارژ” شماره‌ موبایلی که قصد خرید شارژ برای آن را دارید، وارد کنید.

یا با  استفاده از دکمه  “مخاطبین” شماره موبايل مورد نظر  را از بین مخاطبین خود پیدا کنید.

همچنین اگر قصد شارژ شماره خودتان را داشتید، می‌توانید دکمه آیکن “سیم‌کارت” را لمس کنید تا شماره خودتان نمایش داده شود.

پس از وارد کردن شماره، در صورتی که شماره شما از اپراتور دیگری ترابورد شده است، کلید “ترابورد کرده‌اید؟” را روشن و اپراتور خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت کلید “ترابورد کرده‌اید؟” را در حالت خاموش قرار دهید.

سپس در قسمت پایین صفحه، میزان شارژ مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه “تایید و ادامه” را لمس کنید.

در این صفحه برای تایید جزئیات تراکنش رو دکمه “تایید و ادامه” بزنید.

پس از تایید جزئیات تراکنش، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت، شماره موبايل انتخابی شما بلافاصله شارژ خواهد شد و رسید تراکنش و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

انتقال وجه به روش لیست مخاطبین چگونه است؟

انتقال وجه به مخاطبین، یکی دیگر از روش‌های پرداخت در واید است. برای پرداخت سریع به مخاطبین ، در صفحه پرداخت به بخش انتقال وجه با سایر روش‌ها بروید و آیکون “مخاطبین” را لمس کنید.

در این صفحه می‌توانید لیست مخاطبین خود را مشاهده کنید. در این روش پرداخت، شما فقط اجازه پرداخت به مخاطبینی را دارید که در واید ثبت نام کرده باشند. در کنار نام مخاطبینی که کاربر واید هستند لوگوی واید نمایش داده می‌شود. برای پرداخت، مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب مخاطب، مبلغ مورد نظر برای پرداخت را وارد کنید و دکمه  “تایید مبلغ” را لمس کنید.

پس از “تایید مبلغ” تراکنش شما کامل شده و رسید و جزئیات تراکنش نيز برای شما نمایش داده خواهد شد.

انتقال وجه به روش کیوآرکد (بارکد دوبعدی) چگونه است؟

در قسمت پایینی کیف پول واید، امکان انتقال وجه به روش کیوآرکد (بارکد) آورده شده است. برای پرداخت پول به روش کیوآرکد ابتدا بارکد واید شخصی که قصد پرداخت به او را دارید به نمایش بگذارید. به منظور نمایش بارکد آیکن “بارکد من” را در گوشی شخص مورد نظر لمس کنید. 

سپس برای اسکن کیوآرکد نمایش داده شده، در گوشی خود، آیکن “اسکن” را لمس کنید.

با روشن شدن دوربین در صفحه اسکن، بارکد را اسکن کنید.

پس از اسکن، در پنجره باز شده مبلغ مورد نظر برای پرداخت را وارد کنید. سپس گزینه “تایید مبلغ” را لمس کنید.

در این صفحه می توانید انتخاب کنید که پرداخت را از طریق کیف پول واید یا درگاه بانکی انجام دهید.

پس از پرداخت رسید تراکنش و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

نحوه واریز یا برداشت از کیف پول واید چگونه است؟

برای شارژ واید کیف و استفاده از مزایای آن مثل امکان “پرداخت سریع بدون تماس” و به حداقل رساندن فرآیند پرداخت، از منوی پرداخت روی دکمه “واریز” بزنید.

سپس مبلغ مد نظر برای شارژ واید کیف را وارد کنید و گزینه “تایید مبلغ” را لمس نمایید.

پس از وارد کردن مبلغ به درگاه پرداخت اینترنتی وارد می‌شوید، با تکمیل کردن اطلاعات بانکی و تکمیل مراحل پرداخت، کیف پول واید شما شارژ خواهد شد.

اگر نیاز به برداشت پول از واید کیف به حساب بانکی خود را داشتید، روی دکمه “برداشت” بزنید.

سپس به صفحه برداشت وارد می شويد و باید شماره شبای حساب بانکی خود را وارد کنید. دکمه “انتخاب شماره شبا جدید” را لمس کنید.

در بخش بعد به منظور تعریف شماره شبا باید مبلغ 20،000 ریال را به حساب بانک مرکزی از “درگاه پرداخت” واریز نمایید. گزینه “پرداخت و ثبت” را لمس کنید و مراحل پرداخت را کامل کنید.

پس از پرداخت، شماره شبای شما در واید ثبت خواهد شد. اگر بیش از یک شماره شبا را تعریف کرده‌ايد ابتدا شماره شبای مورد نظر خود را انتخاب و تایید کنید. سپس در قسمت پایین مبلغ تسویه را وارد کنید و روی دکمه  “تایید و ادامه” بزنید.

در صفحه بعد جزئیات تراکنش به رویت شما خواهد رسید. پس از اطمینان از صحت اطلاعات نمایش داده شده، دکمه  “تایید” را لمس نمایید تا تراکنش کامل شود. مبلغ وارد شده حداکثر پس از 24 ساعت به حساب شما واریز خواهد شد.

ثبت نام کاربر در واید چگونه است؟

با ثبت نام به عنوان کابر واید شما می‌توانید از سرویس‌های متنوع پرداخت در واید مثل “پرداخت سریع بدون تماس”، “پرداخت به مخاطبین” و پرداخت به روش “کیوآرکد” استفاده کنید. همچنین استفاده از سرویس‌های کاربردی دیگر مثل “پرداخت قبوض”، خرید “شارژ” و “اینترنت” به علاوه دسترسی به بخش “خدمات تمام عیار خودرو” که شامل بخش‌های متنوعی چون استعلام “خلافی خودرو و موتور سیکلت”، استعلام “نمره منفی گواهینامه”، استعلام “پلاک‌های فعال” و…است نیز برای شما میسر خواهد بود. برای ثبت نام به عنوان کاربر ابتدا اپلیکیشن واید را از سایت رسمی واید یا استور‌های معتبر دانلود و نصب کنید. بعد از نصب اپلیکیشن واید، شما وارد صفحه انتخاب نوع کاربری می شوید در این صفحه گزینه “کاربر واید” را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه “کاربر واید” و تایید، وارد صفحه ورود شماره موبایل می‌شوید شماره موبایلی که مالکیت آن به نام خودتان است را وارد و “تایید” نمایید.

سپس کد اعتبارسنجی ارسال شده از طریق پیامک به شماره موبایل خود را در این صفحه وارد و “تایید” نمایید.

در قسمت بعد در صورت دعوت شدن از طرف دوستان کد دعوتشان را وارد کنید. در صورت وارد کردن کد دعوت، پس از تکمیل پروفایل و انجام اولین تراکنش، جایزه نقدی دعوت به واید کیف شما و فرد دعوت کننده واریز خواهد شد. در صورت نداشتن کد دعوت هم دکمه “کد معرف ندارم” را بزنید.

پس از صحت سنجی موبایل وارد صفحه ورود اطلاعات شناسنامه‌ای “نام و نام خانوادگی” و “جنسیت” می‌ شوید. اطلاعات خود را تکمیل و “تایید” نمایید. (وارد کردن اطلاعات در این بخش اختیاری است و می توانید آن را بعد از ثبت نام نیز تکمیل نمایید)

در مرحله بعد، صفحه انتخاب “عکس پروفایل” نمایش داده می‌شود. که امکان بارگذاری عکس پروفایل از حافظه موبایل یا گرفتن عکس جدید در آن گنجانده شده است.

پس از انتخاب عکس آن را در کادر معین شده قرار دهید و “تایید” نمایید. در صورتی که نیاز به بارگذاری تصویر پروفایل خود نداشتید دکمه “تایید” را لمس کنید و بدون انتخاب عکس وارد اپلیکیشن شوید.

دانلود اپليکيشن وايد