پرداخت طرح ترافیک و آلودگی هوا با اپلیکیشن واید چگونه است؟

برای پرداخت طرح آلودگی هوا، ابتدا از بخش “سرویس‌ها” گزینه “طرح ترافیک و آلودگی هوا” را انتخاب نمایید.

حال پلاک مربوطه را انتخاب کرده و یا در صورتی که قصد استعلام شماره پلاک جدید را دارید، در پایین صفحه گزینه “پلاک جدید” را لمس نمایید.

در این قسمت شماره پلاک را با دقت وارد کنید. در ضمن میتوانید برای پلاک نام دلخواهی را هم تعیین نمایید و گزینه “تایید و ادامه” را لمس نمایید.

در این قسمت استعلام طرح ترافیک برای پلاک درخواستی شما صورت گرفته و مبلغ یا مبالغ بدهی مشخص شده است. با انتخاب هر یک میتوانید از قسمت پایین صفحه برای پرداخت اقدام نمایید.

 ضمنا با  گزینه “انتخاب همه” این امکان را دارید تا همه مبالغ را به صورت یکجا پرداخت نمایید.

در این مرحله مبلغ پرداختی را چک نموده و گزینه “تایید و ادامه” را لمس نمایید.

در مرحله پایانی نوبت به پرداخت مبلغ طرح ترافیک رسیده است. این امر از دو طریق قابل انجام است. هم از طریق کیف پول واید و هم از طریق درگاه بانکی.

پرداخت طرح ترافیک با موفقیت انجام شد.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق اپلیکیشن واید چگونه است؟

برای پرداخت عوارض آزادراهی، ابتدا از بخش “سرویس‌ها” گزینه “عوارض آزادراهی” را انتخاب نمایید.

حال پلاک مربوطه را انتخاب کرده و یا در صورتی که قصد استعلام شماره پلاک جدید را دارید، در پایین صفحه گزینه “پلاک جدید” را لمس نمایید.

در این قسمت شماره پلاک را با دقت وارد کنید. در ضمن میتوانید برای پلاک نام دلخواهی را هم تعیین نمایید و گزینه “تایید و ادامه” را لمس نمایید.

در این قسمت استعلام عوارض برای پلاک درخواستی شما صورت گرفته و مبلغ بدهی مشخص شده است. برای پرداخت آن کافیست از قسمت پایین صفحه اقدام نمایید.

در این مرحله مبلغ پرداختی را چک نموده و در صورت تایید “تایید و ادامه” را لمس نمایید.

در مرحله پایانی نوبت به پرداخت مبلغ عوارض آزادراهی رسیده است. این امر از دو طریق قابل انجام است. هم از طریق کیف پول واید و هم از طریق درگاه بانکی.

پرداخت عوارض آزادراهی با موفقیت انجام شد.

خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن واید چگونه است؟

برای خرید بلیط هواپیما، ابتدا از بخش “سرویس‌ها” گزینه “بلیط هواپیما” را انتخاب نماید.

با ورود به بخش مربوطه نوع پرواز خود را از لحاظ داخلی یا خارجی بودن و سپس یک‌طرفه یا رفت و برگشتی بودن مشخص نمایید.

در این قسمت مبدا و مقصد پرواز را تعیین نمایید.

حال از روی تقویم مشخص‌شده، تاریخ پرواز مدنظرتان را انتخاب نمایید.

بعد از واردکردن کامل اطلاعات گزینه “تایید” را لمس نمایید.

واید در حال جستجوی بهترین پروازها برای تاریخ و مقصد مورد نظر شماست

با انمام جستجو، تمامی پروازهای موجود قابل مشاهده است.

 با انتخاب هر یک از پروازها، می‌توانید جزئیات آن از قبیل (مدت زمان پرواز، مقدار بار مجاز و …) را ملاحظه فرمایید.

با انتخاب گزینه “جزئیات قیمت” از منوی بالای صفحه می‌توانید از مجموع مبلغ پرواز مطلع می‌شوید.

از همان منوی بالای صفحه و با انتخاب گزینه “قوانین استرداد” می‌توانید از نحوه استرداد بلیط و میزان جریمه کنسلی آگاه شوید.

در این مرحله به منظور ارسال اطلاعات پرواز و لینک دانلود بلیط، بایستی اطلاعات تماس تان را وارد نمایید.

حال نوبت به چک نهایی اطلاعات مسافر/مسافرین رسیده است. ضمنا اگر قصد افزود مسافر جدید را دارید، در بخش پایین صفحه گزینه “ثبت مسافرین و خرید” را لمس کنید.

در مرحله پایانی هم باید مبلغ خرید بلیط را پرداخت نمایید. این امر از دو طریق قابل انجام است. هم از طریق کیف پول واید و هم از طریق درگاه بانکی.

بلیط شما صادر شده‌است. برای مشاهده اطلاعات پرواز و دریافت بلیط هم می‌توانید گزینه ” مشاهده بلیت” را لمس کنید.

انتقال وجه به روش پرداخت سریع بدون تماس واید چگونه است؟

این قسمت، در بخش میانی صفحه اصلی (پرداخت) قرار گرفته است و با انتخاب این روش شما می‌توانید به فروشندگانی که در نزدیکی شما تا شعاع 50 متر قرار گرفته‌اند در کسری از ثانیه بدون تماس پرداخت کنید. برای پرداخت آیکن فروشنده را لمس کنید.

در صورت مشاهده نکردن فروشنده مورد نظر در صفحه اصلی گزینه “مشاهده همه” را لمس کنید تا لیست دیگر فروشندگان اطراف هم نمایش داده شود.

آیکن فروشنده مورد نظر را لمس کنید. سپس مبلغ مورد نظر برای پرداخت را وارد کنید و روی دکمه “تایید مبلغ” بزنید.

در این صفحه، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت، رسید تراکنش و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

دریافت وجه به روش پرداخت سریع بدون تماس واید برای فروشندگان چگونه است؟

پس از تکمیل کردن مراحل ثبت نام فروشنده و تایید “کارشناس پشتیبانی واید”، حساب فروشنده شما فعال خواهد شد. و امکان دریافت پول به روش “پرداخت سریع بدون تماس” را خواهید داشت. برای این منظور باید پذیرنده شما در حالت “فعال” قرار داشته باشد. دکمه فعال یا غیر فعال کردن پذیرنده در قسمت بالا و سمت راست لوگوی واید قرار دارد، با استفاده از  آن وضعیت پذیرنده شما فعال و غیر‌فعال خواهد شد.

پس از فعال کردن پذیرنده، باید حداکثر در شعاع 50 متری از موبایل مشتری قرار بگیرید، تا مشتری بتواند به شما پرداخت کند. پس از وارد شدن مبلغ توسط مشتری این تراکنش و مبلغ آن در لیست “تراکنش های در صف” نمایش داده خواهد شد.

پس از کامل شدن فر‌آیند پرداخت توسط مشتری، رسید تراکنش و جزئیات آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

ثبت نام فروشنده در واید چگونه است؟

بعد از نصب پلتفرم واید، شما وارد صفحه انتخاب نوع کاربری می‌شوید در این صفحه گزینه “فروشنده” را انتخاب، سپس دکمه “تایید” را لمس کنید.

بعد از انتخاب گزینه “فروشنده” و تایید، وارد صفحه ورود شماره موبایل می‌شوید شماره موبایلی که مالکیت آن به نام خودتان است را وارد و “تایید” نمایید.

سپس کد اعتبارسنجی که به شماره موبایل شما پیامک شده است را در این صفحه وارد و “تایید” نمایید.

در قسمت بعد در صورت دعوت شدن از طرف دوستان کد دعوتشان را وارد کنید. در صورت وارد کردن کد دعوت، پس از تکمیل پروفایل و انجام اولین تراکنش، جایزه نقدی دعوت به واید کیف شما و فرد دعوت کننده واریز خواهد شد. در صورت نداشتن کد دعوت هم دکمه “کد معرف ندارم” را بزنید.

پس از صحت سنجی موبایل، اطلاعات شناسنامه‌ای از قبیل نام و نام خانوادگی و جنسیت وارد نموده، سپس دکمه “تایید” را لمس نمایید.

در این صفحه، کد‌ملی خود را وارد کنید، سپس روی دکمه “تایید” بزنید. (لازم بذکر است که وارد کردن کد‌ملی متعلق به مالک سیم‌ کارت الزامی می‌باشد) 

پس از ورود اطلاعات شناسنامه‌ ای وارد صفحه انتخاب نوع کسب‌ و کار می‌شوید. در این صفحه، نوع کسب‌ و کار خود را از بین دسته‌بندی مشاغل معین کنید و نام کسب و کار یا فروشگاه خود را انتخاب و “تایید” نمایید.

به عنوان مثال، اگر شما صاحب مغازه سوپر مارکت هستید نوع کسب‌ و کار را “فروشگاهی” انتخاب کنید.

در این صفحه باید موقعیت مکانی و آدرس فروشگاه خود را مشخص کنید و بدين منظور ابتدا “مکان‌یابی از روی نقشه” را لمس کنید.

بر روی نقشه موقعیت مکانی فروشگاه خود را پیدا و مشخص کنید. سپس دکمه “تایید” را لمس کنید.

 پس از مکان‌یابی از روی نقشه در قسمت پایین صفحه،  آدرس پستی فروشگاه خود را کامل کرده  سپس دکمه”تایید” را لمس کنید.(لازم به ذکر است که ورود اطلاعات موقعیت مکانی و آدرس محل کسب برای فروشندگان واید الزامی است)

پس از مشخص کردن موقعیت مکانی و آدرس فروشگاه، وارد صفحه انتخاب رمز ورود می‌شوید. در این بخش در صورت تمایل می‌توانید یک رمز چهار رقمی برای ورود، معین کنید و در صورتی که نیاز به رمز ورود نداشتید گزینه “فعلاً نه” را انتخاب نمایید.

اگر مایل به فعال سازی حسگر اثر انگشت یا چهره هستید، پس از انتخاب رمز، حسگر گوشی خود را فعال نمایید. تا در ورودهای بعد بتوانید به کمک حسگر گوشی وارد واید شوید. لازم به ذکر است که استفاده از رمز عبور در واید اختیاری می‌باشد.

پس از تعیین رمزعبور، صفحه انتخاب عکس پروفایل نمایش داده می‌شود. که امکان بارگذاری عکس پروفایل از حافظه موبایل یا عکس جدید در آن گنجانده شده است.

 پس از انتخاب عکس، آن را در کادر معین شده قرار داده  و سپس “تایید” نمایید.

پرداخت قبض تلفن و تلفن‌همراه در واید چگونه است؟

در واید می توانید قبض تلفن ثابت و تلفن همراه خود یا دیگران را به سهولت پرداخت کنید. برای پرداخت قبض در منوی پایین به صفحه “سرویس‌ها” رفته و سپس  روی دکمه “قبض” بزنید.

در صفحه “قبض” برای ثبت قبض خود ابتدا دکمه “قبض جدید” را لمس کنید.

سپس نوع قبض خود را “تلفن/موبایل” انتخاب کنید.

در این صفحه، شماره تلفن یا موبایل مورد نظر خود را وارد کنید، همچنین در صورت داشتن قبض فیزیکی می‌توانید گزینه “اسکن بارکد” را لمس کرده و بارکد قبض را اسکن کنید. یا با لمس آیکن “مخاطبین” آن را از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید.

اگرهم قصد پرداخت قبض موبایل خودتان را داشتید، می توانید با استفاده از دکمه “سيم کارت” شماره موبایل خود را انتخاب کنید. 

پس از وارد کردن شماره، با روشن کردن کلید “ذخیره قبض” می‌توانید اطلاعات قبض را در واید ذخیره کنید. با ذخیره قبض نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات در ماه‌های آینده نیست. همچنین برای دسته‌بندی بهتر قبوض می‌توانید در قسمت پایین یک نام دلخواه هم برای قبض انتخاب کنید. سپس دکمه “استعلام قبض” را لمس کنید. 

در صفحه بعد، استعلام قبض شماره وارد شده به رویت شما خواهد رسید. برای پرداخت قبض یکی از گزینه‌های “میان‌دوره” یا “پایان‌دوره” را انتخاب کنید و روی دکمه “تایید و ادامه” بزنید.

در این صفحه، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت رسید پرداخت قبض و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

پرداخت قبوض شناسه‌دار (آب، برق و گاز) در واید چگونه است؟

در واید می توانید قبوض مختلف، مثل آب، برق، گاز و تلفن را به سهولت پرداخت کنید. برای پرداخت قبض در منوی پایین به صفحه “سرویس‌ها” رفته  و آیکن “قبض” را لمس کنید.

در صفحه “قبض” برای ثبت قبض خود ابتدا دکمه “قبض جدید” را لمس کنید.

سپس نوع قبض خود را از بین گزینه‌ها انتخاب نمایید.

در این صفحه، برای استعلام قبض،  ابتدا شناسه قبض را وارد کرده ، یا در صورت داشتن قبض فیزیکی می توانید گزینه “اسکن بارکد” را لمس نموده  و بارکد قبض را اسکن کنید. پس از وارد کردن شناسه قبض، با روشن کردن کلید “ذخیره قبض” اطلاعات قبض در واید ذخیره خواهد شد. با ذخیره قبض نیازی به وارد کردن اطلاعات شناسه قبض در ماه‌های آینده نیست. همچنین برای دسته‌بندی بهتر قبوض می‌توانید یک نام دلخواه نیز برای قبض خود انتخاب و سپس روی دکمه “استعلام قبض” بزنید.

در این صفحه، استعلام مبلغ قبض و مهلت پرداخت قبض وارد شده به رویت شما خواهد رسید. برای پرداخت قبض، با استفاده از دکمه “تاييد و ادامه” به مرحله بعدی پرداخت  بروید.

در این صفحه، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت رسید پرداخت قبض و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

شارژ سیم کارت اعتباری در واید چگونه است؟

خرید شارژ برای تلفن همراه یکی از خدمات پرکاربرد واید است. برای این کار از منوی پایین به صفحه “سرویس‌ها” رفته  و گزینه‌ی “شارژ” را  انتخاب  نمایید.

در صفحه “شارژ” شماره‌ موبایلی که قصد خرید شارژ برای آن را دارید، وارد کنید.

یا با  استفاده از دکمه  “مخاطبین” شماره موبايل مورد نظر  را از بین مخاطبین خود پیدا کنید.

همچنین اگر قصد شارژ شماره خودتان را داشتید، می‌توانید دکمه آیکن “سیم‌کارت” را لمس کنید تا شماره خودتان نمایش داده شود.

پس از وارد کردن شماره، در صورتی که شماره شما از اپراتور دیگری ترابورد شده است، کلید “ترابورد کرده‌اید؟” را روشن و اپراتور خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت کلید “ترابورد کرده‌اید؟” را در حالت خاموش قرار دهید.

سپس در قسمت پایین صفحه، میزان شارژ مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه “تایید و ادامه” را لمس کنید.

در این صفحه برای تایید جزئیات تراکنش رو دکمه “تایید و ادامه” بزنید.

پس از تایید جزئیات تراکنش، می‌توانید شیوه پرداخت را از بین گزینه‌های “کیف پول واید” یا “درگاه بانکی” انتخاب کنید.

پس از پرداخت، شماره موبايل انتخابی شما بلافاصله شارژ خواهد شد و رسید تراکنش و جزئیات آن به رویت شما خواهد رسید.

انتقال وجه به روش لیست مخاطبین چگونه است؟

انتقال وجه به مخاطبین، یکی دیگر از روش‌های پرداخت در واید است. برای پرداخت سریع به مخاطبین ، در صفحه پرداخت به بخش انتقال وجه با سایر روش‌ها بروید و آیکون “مخاطبین” را لمس کنید.

در این صفحه می‌توانید لیست مخاطبین خود را مشاهده کنید. در این روش پرداخت، شما فقط اجازه پرداخت به مخاطبینی را دارید که در واید ثبت نام کرده باشند. در کنار نام مخاطبینی که کاربر واید هستند لوگوی واید نمایش داده می‌شود. برای پرداخت، مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب مخاطب، مبلغ مورد نظر برای پرداخت را وارد کنید و دکمه  “تایید مبلغ” را لمس کنید.

پس از “تایید مبلغ” تراکنش شما کامل شده و رسید و جزئیات تراکنش نيز برای شما نمایش داده خواهد شد.

دانلود اپليکيشن وايد